Support rail, perforated GTP
Type 2064 GTPL 2M
|Item no. 1115065
|EAN 4012195044352




Item no. / Type
1115065 / 2064 GTPL 2M
Length
2000 mm
Version for
Perforated
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
G rail G32 to DIN EN 50035 (previously DIN 46277 Part 1)
Support rail width 32 mm
Support rail width 32 mm
Support rail width 32 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 32 mm |
| Height | 15 mm |
Technical data
| Material thickness | 1,5 mm |
|---|---|
| Drill hole spacing, centre | 25 mm |
| Version, rails | G rail |
| Hole shape (ETIM) | Long slot |
| Version for | Perforated |
| Bundle | 20 m |
| Dimension | 2000x32x15 |
| Surface | Electrogalvanised, transparently-passivated |
| Material | Steel |
Environmental Data
1,3353 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,3353 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Version for
Item no.
2064 GTPL 2M
2000
Perforated
1115065
2064 GTPL 2M
Item no.
1115065
Length
2000
Version for
Perforated


