Support rail, unperforated GTP
Type 2064 GTP 2M
|Item no. 1115057
|EAN 4012195044291




Item no. / Type
1115057 / 2064 GTP 2M
Length
2000 mm
Version for
Unperforated
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
G rail G32 to DIN EN 60715 (previously DIN EN 50035).
Support rail width 32 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 32 mm |
| Height | 15 mm |
Technical data
| Material thickness | 1,5 mm |
|---|---|
| Version, rails | G rail |
| Hole shape (ETIM) | Without |
| Version for | Unperforated |
| Bundle | 20 m |
| Dimension | 2000x32x15 |
| Surface | Electrogalvanised, transparently-passivated |
| Material | Steel |
Environmental Data
1,3258 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,3258 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Version for
Item no.
2064 GTP 2M
2000
Unperforated
1115057
2064 GTP 2M
Item no.
1115057
Length
2000
Version for
Unperforated

