T piece 110/100 A2
Type RT 110 A2
|Item no. 6038360
|EAN 4012197340407



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
T piece for the creation of a horizontal branch, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 110 mm. Screwless mounting with double clamps or screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used indoors and outdoors. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Width of the branch | 100 mm |
| Type | T piece horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 110x100 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
| Type of connector, cable support system | screwed/clamped |
| Recommended quantity of bolts | 27 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 9,1908 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RT 110 A2
100
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6038360
RT 120 A2
200
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6038362
RT 130 A2
300
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6038364
RT 140 A2
400
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6038366
RT 150 A2
500
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6038368
RT 160 A2
600
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6038370
Width
RT 110 A2
Item no.
6038360
Width
100
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
RT 120 A2
Item no.
6038362
Width
200
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
RT 130 A2
Item no.
6038364
Width
300
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
RT 140 A2
Item no.
6038366
Width
400
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
RT 150 A2
Item no.
6038368
Width
500
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
RT 160 A2
Item no.
6038370
Width
600
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301

