Terminal strip set with screwless terminals for SDB 03
Type KLS-SDB 03S
|Item no. 2008910
|EAN 4012196465866



Item no. / Type
2008910 / KLS-SDB 03S
Length
122 mm
Anma gerilimi
450 V
Anma kesiti min.
6 mm²
Anma kesiti maks.
16 mm²
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Terminal strip set for the small distributors of the SDB series. The sets can be used to expand and equip the empty small distributors of the SDB 03... type series.
Mounting instructions; cover strip; hat rail with corresponding support and fastening material; one protective conductor terminal and one neutral conductor terminal each with two 16/25 mm² screw terminals and 2x 4 mm² and 12x 2.5 mm² screwless terminals
Mounting instructions; cover strip; hat rail with corresponding support and fastening material; one protective conductor terminal and one neutral conductor terminal each with two 16/25 mm² screw terminals and 2x 4 mm² and 12x 2.5 mm² screwless terminals
The terminal strip set with screwless terminals contains:
Technical data
Dimensions
| Length | 122 mm |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Height | 4 mm |
Technical data
| Nominal current | 100 A |
|---|---|
| Anma gerilimi | 450 V |
| Anma kesiti min. | 6 mm² |
| Anma kesiti maks. | 16 mm² |
| Boyut | 82x15x4 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,0288 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Anma gerilimi
Anma kesiti min.
Anma kesiti maks.
Item no.
KLS-SDB 03S
122
450
6
16
2008910
KLS-SDB 03S
Item no.
2008910
Length
122
Anma gerilimi
450
Anma kesiti min.
6
Anma kesiti maks.
16

