TP support A2
Type TPS 445 A2
|Item no. 6364848
|EAN 4012195617730



Item no. / Type
Length
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
TP support for fastening to horizontal concrete ceilings.
If the profile is fastened directly to the ceiling or the profile is screwed together as head reinforcement, then, for reasons of stability, always use the spacer, type DS 4.
Important: only use brackets of length 345 mm or less.
Technical data
Dimensions
| Length | 445 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 120 mm |
| Dimension L | 445 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Version for | S profile |
| Boyut | L445mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Müsaade edilen konsol yükü altında askı desteği ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
mm olarak destek uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,6238 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 10x25 TPS A2
6407537
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece

Item no. 6407537
Truss-head bolt with nut and washer A2Type
FRS 10x25 TPS A2
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
TPS 445 A2
445
stainless steel
6364848
TPS 545 A2
545
stainless steel
6364850
TPS 645 A2
645
stainless steel
6364852
Length
TPS 445 A2
Item no.
6364848
Length
445
Colour
stainless steel
TPS 545 A2
Item no.
6364850
Length
545
Colour
stainless steel
TPS 645 A2
Item no.
6364852
Length
645
Colour
stainless steel





