TP support FT
Type TPS 445 FT
|Item no. 6364403
|EAN 4012196473717



Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
TP support for fastening to horizontal concrete ceilings.
If the profile is fastened directly to the ceiling or the profile is screwed together as head reinforcement, then, for reasons of stability, always use the spacer, type DS 4.
Important: only use brackets of length 345 mm or less.
Technical data
Dimensions
| Length | 445 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 120 mm |
| Dimension L | 445 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Version for | S profile |
| Boyut | L445mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında askı desteği ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
mm olarak destek uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,6365 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 10x25 TPS F
6407536
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece

Item no. 6407536
Truss-head bolt with nut and washer FType
FRS 10x25 TPS F
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
TPS 445 FT
445
Çinko grisi
6364403
TPS 545 FT
545
zinc
6364500
TPS 645 FT
645
Çinko grisi
6364608
Length
Colour
TPS 445 FT
Item no.
6364403
Length
445
Colour
Çinko grisi
TPS 545 FT
Item no.
6364500
Length
545
Colour
zinc
TPS 645 FT
Item no.
6364608
Length
645
Colour
Çinko grisi





