US 3 support FT
Type US 3 600 FT
|Item no. 6342450
|EAN 4012196225491



Item no. / Type
6342450 / US 3 600 FT
Length
6000 mm
Material thickness
2 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
U support in fixed lengths. Dimensions 30 x 50 mm.
For bracket widths of 400 mm or more, or if the bracket is mounted at the end of a suspended support, we recommend the use of the spacer, type DSK 25.
Technical data
Dimensions
| Length | 6000 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension L | 6000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Material thickness | 2 mm |
| Statik değer A | 1,42 cm² |
| Statik değer Iy | 1,52 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 5,72 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,7 cm³ |
| Statik değer Wz | 2,29 cm³ |
| Profile shape | U profile |
| Delik türü | 3 sides perforated |
| Breakable | no |
| With toothing | no |
| Ölçü | 30 x 50 x 2,5 |
| Version for | Single profile |
| Boyut | 50x30x6000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 19,9758 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 10x25 F 8.8
6407560
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece

Item no. 6407560
Truss-head bolt with nut and washer FType
FRS 10x25 F 8.8
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Material thickness
Item no.
US 3 600 FT
6000
2
6342450
US 3 600 FT
Item no.
6342450
Length
6000
Material thickness
2







