US 5 support A4
Type US 5 30 A4
|Item no. 6341053
|EAN 4012195020981



Item no. / Type
Length
Material thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
U support in fixed lengths. Dimensions 50 x 50 mm.
For bracket widths of 400 mm or more, or if the bracket is mounted at the end of a suspended support, we recommend the use of the spacer, type DSK 45.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Material thickness | 2,5 mm |
| Statik değer A | 2,74 cm² |
| Statik değer Iy | 8,32 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 12,53 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 2,61 cm³ |
| Statik değer Wz | 5,01 cm³ |
| Profile shape | U profile |
| Delik türü | 3 sides perforated |
| Breakable | no |
| With toothing | no |
| Ölçü | 50 x 50 x 2,5 |
| Version for | Single profile |
| Boyut | 50x50x300 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,0876 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 10x25 A4
6407524
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece

Item no. 6407524
Truss-head bolt with nut and washer A4Type
FRS 10x25 A4
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Material thickness
Item no.
US 5 30 A4
300
2,5
6341053
US 5 40 A4
400
2,5
6341055
US 5 50 A4
500
2,5
6341057
US 5 60 A4
600
2,5
6341059
US 5 80 A4
800
2,5
6341063
US 5 90 A4
900
2,5
6341065
US 5 300 A4
3000
2,5
6341073
Length
US 5 30 A4
Item no.
6341053
Length
300
Material thickness
2,5
US 5 40 A4
Item no.
6341055
Length
400
Material thickness
2,5
US 5 50 A4
Item no.
6341057
Length
500
Material thickness
2,5
US 5 60 A4
Item no.
6341059
Length
600
Material thickness
2,5
US 5 80 A4
Item no.
6341063
Length
800
Material thickness
2,5
US 5 90 A4
Item no.
6341065
Length
900
Material thickness
2,5
US 5 300 A4
Item no.
6341073
Length
3000
Material thickness
2,5





