US 5 support FT
Type US 5 K 20 FT
|Item no. 6341527
|EAN 4012196536771



Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
U support of dimensions 50 x 50 mm with welded head plate.
For fastening to horizontal concrete ceilings and steel girders. For bracket widths of 400 mm or more, or if the bracket is mounted at the end of a suspended support, we recommend the use of the spacer, type DSK 45.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension L | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Material thickness | 2,5 mm |
| With toothing | no |
| Version for | U profile |
| Maximum tensile load | 10 kN |
| Konsol uzunluğu 200 | 5,75 kN |
| Konsol uzunluğu 400 | 3,1 kN |
| Konsol uzunluğu 600 | 2,2 kN |
| Boyut | 50x50x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Müsaade edilen konsol yükü altında askı desteği ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
mm olarak destek uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,9947 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
FRS 10x25 F 8.8
6407560
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece

Item no. 6407560
Truss-head bolt with nut and washer FType
FRS 10x25 F 8.8
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (6)
Declarations (5)
Certificates (1)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
US 5 K 20 FT
200
Çinko grisi
6341527
US 5 K 30 FT
300
zinc
6341535
US 5 K 40 FT
400
Çinko grisi
6341543
US 5 K 50 FT
500
zinc
6341551
US 5 K 60 FT
600
Çinko grisi
6341578
US 5 K 70 FT
700
zinc
6341586
US 5 K 80 FT
800
Çinko grisi
6341594
US 5 K 90 FT
900
zinc
6341608
US 5 K 100 FT
1000
Çinko grisi
6341616
US 5 K 110 FT
1100
Çinko grisi
6341624
US 5 K 120 FT
1200
zinc
6341632
US 5 K 150 FT
1500
Çinko grisi
6341640
Length
Colour
US 5 K 20 FT
Item no.
6341527
Length
200
Colour
Çinko grisi
US 5 K 30 FT
Item no.
6341535
Length
300
Colour
zinc
US 5 K 40 FT
Item no.
6341543
Length
400
Colour
Çinko grisi
US 5 K 50 FT
Item no.
6341551
Length
500
Colour
zinc
US 5 K 60 FT
Item no.
6341578
Length
600
Colour
Çinko grisi
US 5 K 70 FT
Item no.
6341586
Length
700
Colour
zinc
US 5 K 80 FT
Item no.
6341594
Length
800
Colour
Çinko grisi
US 5 K 90 FT
Item no.
6341608
Length
900
Colour
zinc
US 5 K 100 FT
Item no.
6341616
Length
1000
Colour
Çinko grisi
US 5 K 110 FT
Item no.
6341624
Length
1100
Colour
Çinko grisi
US 5 K 120 FT
Item no.
6341632
Length
1200
Colour
zinc
US 5 K 150 FT
Item no.
6341640
Length
1500
Colour
Çinko grisi







