US 7 support A4
Type US 7 K 100 A4
|Item no. 6338872
|EAN 4012195913238



Item no. / Type
Length
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Suspended support (U profile) with welded head plate.
For fastening to horizontal concrete ceilings and steel girders. For bracket widths of 400 mm or more, or if the bracket is mounted at the end of a suspended support, we recommend the use of the spacer, type DSK 61.
Technical data
Dimensions
| Length | 1000 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Height | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Version for | U profile |
| Maximum tensile load | 11 kN |
| Konsol uzunluğu 200 | 8,3 kN |
| Konsol uzunluğu 400 | 5 kN |
| Konsol uzunluğu 600 | 3,5 kN |
| Boyut | 70x50x1000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Müsaade edilen konsol yükü altında askı desteği ucundaki eğilme
İnsan taşıma yükü hariç olmak üzere kn olarak müsaade edilen konsol yükü
Konsol uzunluğu, mm
mm olarak destek uzunlukları ile yük eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 28,9394 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (5)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
US 7 K 100 A4
1000
stainless steel
6338872
US 7 K 200 A4
2000
stainless steel
6338881
Length
US 7 K 100 A4
Item no.
6338872
Length
1000
Colour
stainless steel
US 7 K 200 A4
Item no.
6338881
Length
2000
Colour
stainless steel




