Vertical ladder, SLS80
Type SLS80C40F 40 FT
|Item no. 6010105
|EAN 4012196959907



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Industrial vertical ladder system for the maintenance of electrical function to DIN 4102 Part 12. Approved clips, type BS-U1-M-… FT. Supplied unmounted.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 400 mm |
| Height | 80 mm |
| Dimension B | 400 mm |
| Rung slot dimension | 2,00 |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 300 mm |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Boyut | 400x3000mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Fire protection | Maintenance of electrical function of standard support structure |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 31,3191 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (1)
Certificates (5)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
SLS80C40F 40 FT
400
6010105
SLS80C40F 50 FT
500
6010113
SLS80C40F 60 FT
600
6010121
Width
SLS80C40F 40 FT
Item no.
6010105
Width
400
SLS80C40F 50 FT
Item no.
6010113
Width
500
SLS80C40F 60 FT
Item no.
6010121
Width
600




