45° bend 35 FS
Type RB 45 310 FS
|Item no. 6036000
|EAN 4012197345075



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° bend for the creation of a horizontal branch, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 35 mm. Screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used in indoor areas. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 0,8 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Change of direction | Horizontal |
| Üst parçalı | no |
| Type | Bend, rigid |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 35x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
| Recommended quantity of bolts | 6 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2183 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RB 45 310 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6036000
RB 45 320 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6036002
RB 45 330 FS
300
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6036004
Width
RB 45 310 FS
Item no.
6036000
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RB 45 320 FS
Item no.
6036002
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RB 45 330 FS
Item no.
6036004
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi

