45° bend 35 FS
Type RB 45 320 FS
|Item no. 6043712
|EAN 4012196052097



Item no. / Type
6043712 / RB 45 320 FS
Width
200 mm
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° bend, horizontal, for all cable tray types of 35 mm side height.
The WKV 35 angle connector is designed for 90° bends and can be adjusted to 45° on site. The fitting is shipped in an unmounted state.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Supplied connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Change of direction | Horizontal |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 35x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RB 45 320 FS
200
Strip galvanized
Steel
6043712
RB 45 320 FS
Item no.
6043712
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel

