45° bend 60 FT
Type RB 45 640 FT
|Item no. 7066406
|EAN 4012196224838



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° bend, horizontal, for all cable tray types of 60 mm side height.
Fitting in round design. The interior radius of the fitting is 150 mm. Fastening materials should be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 400 mm |
| Dimension R | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 60x400 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RB 45 640 FT
400
Hot-dip galvanised
Steel
7066406
RB 45 650 FT
500
Hot-dip galvanised
Steel
7066503
Width
RB 45 640 FT
Item no.
7066406
Width
400
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RB 45 650 FT
Item no.
7066503
Width
500
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel

