90° adjustable bend, vertical 110 FS
Type RGBV 110 FS
|Item no. 7006624
|EAN 4012196218592


Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° adjustable vertical bend, for all cable tray types with a side height of 110 mm.
The bend is shipped in an unmounted state. No additional fastening materials are required.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension R | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Supplied connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Type | Adjustable bend_complete |
| Boyut | 110x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 11,4459 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (1)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RGBV 110 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006624
RGBV 115 FS
150
Strip galvanized
Steel
zinc
7006632
RGBV 120 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006640
RGBV 130 FS
300
Strip galvanized
Steel
zinc
7006667
RGBV 140 FS
400
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006683
RGBV 150 FS
500
Strip galvanized
Steel
zinc
7006705
RGBV 160 FS
600
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006717
Width
Colour
RGBV 110 FS
Item no.
7006624
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBV 115 FS
Item no.
7006632
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBV 120 FS
Item no.
7006640
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBV 130 FS
Item no.
7006667
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBV 140 FS
Item no.
7006683
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBV 150 FS
Item no.
7006705
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBV 160 FS
Item no.
7006717
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
