90° adjustable bend, vertical 60 FS
Type RGBV 610 FS
|Item no. 7006322
|EAN 4012196217878


Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° adjustable vertical bend, for all cable tray types with a side height of 60 mm.
The bend is shipped in an unmounted state. No additional fastening materials are required.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension R | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Supplied connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Type | Adjustable bend_complete |
| Boyut | 60x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,7751 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (1)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RGBV 610 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006322
RGBV 615 FS
150
Strip galvanized
Steel
zinc
7006330
RGBV 620 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006349
RGBV 630 FS
300
Strip galvanized
Steel
zinc
7006365
RGBV 640 FS
400
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006381
RGBV 650 FS
500
Strip galvanized
Steel
zinc
7006411
RGBV 660 FS
600
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7006446
Width
Colour
RGBV 610 FS
Item no.
7006322
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBV 615 FS
Item no.
7006330
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBV 620 FS
Item no.
7006349
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBV 630 FS
Item no.
7006365
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBV 640 FS
Item no.
7006381
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBV 650 FS
Item no.
7006411
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBV 660 FS
Item no.
7006446
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
