90° bend 35 FS
Type RB 90 310 FS
|Item no. 6043119
|EAN 4012196050239



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, for all cable tray types of 35 mm side height.
The fitting is shipped in an unmounted state.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
| Dimension R | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Supplied connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Üst parçalı | no |
| Type | Bend, rigid |
| Boyut | 35x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RB 90 310 FS
100
Strip galvanized
Steel
6043119
RB 90 320 FS
200
Strip galvanized
Steel
6043127
RB 90 330 FS
300
Strip galvanized
Steel
6043135
Width
RB 90 310 FS
Item no.
6043119
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RB 90 320 FS
Item no.
6043127
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RB 90 330 FS
Item no.
6043135
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
