90° bend 85 FS
Type RB 90 810 FS
|Item no. 7001762
|EAN 4012196818891



Item no. / Type
7001762 / RB 90 810 FS
Width
100 mm
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, for all cable tray types of 85 mm side height.
The fitting is shipped in an unmounted state.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 100 mm |
| Dimension R | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Supplied connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 85x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RB 90 810 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7001762
RB 90 810 FS
Item no.
7001762
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi

