90° vertical bend, falling 35 FS
Type RBV 310 F FS
|Item no. 7007204
|EAN 4012195711476



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° vertical bend, falling, for all cable tray types of 35 mm side height.
The vertical bend is pushed over the end of the cable tray and screwed tight.
Fastening materials should be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Vertical, falling |
| Boyut | 35x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,834 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RBV 310 F FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007204
RBV 315 F FS
150
Strip galvanized
Steel
zinc
7007208
RBV 320 F FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007212
RBV 330 F FS
300
Strip galvanized
Steel
zinc
7007216
Width
Colour
RBV 310 F FS
Item no.
7007204
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBV 315 F FS
Item no.
7007208
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RBV 320 F FS
Item no.
7007212
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBV 330 F FS
Item no.
7007216
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc


