90° vertical bend, rising 60 FS
Type RBV 610 S FS
|Item no. 7007005
|EAN 4012195047322



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° rising vertical bend, for all cable tray types of 60 mm side height.
The vertical bend is pushed over the end of the cable tray and screwed tight.
Fastening materials should be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 100 mm |
| Dimension W | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Vertical rising |
| Type | Bend, rigid |
| Boyut | 60x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,4898 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RBV 610 S FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007005
RBV 615 S FS
150
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007009
RBV 620 S FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007013
RBV 630 S FS
300
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007017
RBV 640 S FS
400
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007021
RBV 650 S FS
500
Strip galvanized
Steel
zinc
7007025
RBV 660 S FS
600
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7007029
Width
Colour
RBV 610 S FS
Item no.
7007005
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBV 615 S FS
Item no.
7007009
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBV 620 S FS
Item no.
7007013
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBV 630 S FS
Item no.
7007017
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBV 640 S FS
Item no.
7007021
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBV 650 S FS
Item no.
7007025
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RBV 660 S FS
Item no.
7007029
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi

