Add-on tee 110 A2
Type RAA 120 A2
|Item no. 6042347
|EAN 4012197338008



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for the creation of a horizontal branch or cross-over, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 110 mm. Screwless mounting with double clamps or screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used indoors and outdoors. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 0,8 mm |
| Çıkış genişliği | 200 mm |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
| Type of connector, cable support system | screwed/clamped |
| Recommended quantity of bolts | 20 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,3013 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Colour
Item no.
RAA 150 A2
500
stainless steel
6042353
RAA 160 A2
600
stainless steel
6042355
RAA 110 A2
100
stainless steel
6042345
RAA 120 A2
200
stainless steel
6042347
RAA 130 A2
300
stainless steel
6042349
RAA 140 A2
400
stainless steel
6042351
Width
RAA 150 A2
Item no.
6042353
Width
500
Colour
stainless steel
RAA 160 A2
Item no.
6042355
Width
600
Colour
stainless steel
RAA 110 A2
Item no.
6042345
Width
100
Colour
stainless steel
RAA 120 A2
Item no.
6042347
Width
200
Colour
stainless steel
RAA 130 A2
Item no.
6042349
Width
300
Colour
stainless steel
RAA 140 A2
Item no.
6042351
Width
400
Colour
stainless steel

