Add-on tee 110 FT
Type RAA 115 FT
|Item no. 6042253
|EAN 4012197342784



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for the creation of a horizontal branch or cross-over, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 110 mm. Screwless mounting with double clamps or screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used indoors and outdoors. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 0,8 mm |
| Çıkış genişliği | 150 mm |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 110x150 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | screwed/clamped |
| Recommended quantity of bolts | 18 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,8743 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Colour
Item no.
RAA 110 FT
100
Çinko grisi
6042251
RAA 115 FT
150
Çinko grisi
6042253
RAA 120 FT
200
Çinko grisi
6042255
RAA 130 FT
300
Çinko grisi
6042257
RAA 140 FT
400
Çinko grisi
6042259
RAA 150 FT
500
Çinko grisi
6042261
RAA 160 FT
600
Çinko grisi
6042263
Width
RAA 110 FT
Item no.
6042251
Width
100
Colour
Çinko grisi
RAA 115 FT
Item no.
6042253
Width
150
Colour
Çinko grisi
RAA 120 FT
Item no.
6042255
Width
200
Colour
Çinko grisi
RAA 130 FT
Item no.
6042257
Width
300
Colour
Çinko grisi
RAA 140 FT
Item no.
6042259
Width
400
Colour
Çinko grisi
RAA 150 FT
Item no.
6042261
Width
500
Colour
Çinko grisi
RAA 160 FT
Item no.
6042263
Width
600
Colour
Çinko grisi

