Adjustable bend element, vertical 110 FS
Type RGBEV 110 FS
|Item no. 7005628
|EAN 4012196217274



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adjustable bend element, vertical, for all cable tray types with a side height of 110 mm.
RGV 110 adjustable connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Type | Adjustable bend element |
| Boyut | 110x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,6411 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RGBEV 110 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005628
RGBEV 115 FS
150
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005636
RGBEV 120 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005644
RGBEV 130 FS
300
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005660
RGBEV 140 FS
400
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005687
RGBEV 150 FS
500
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005709
RGBEV 160 FS
600
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005723
Width
RGBEV 110 FS
Item no.
7005628
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 115 FS
Item no.
7005636
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 120 FS
Item no.
7005644
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 130 FS
Item no.
7005660
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 140 FS
Item no.
7005687
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 150 FS
Item no.
7005709
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 160 FS
Item no.
7005723
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi

