Adjustable bend element, vertical 60 FS
Type RGBEV 610 FS
|Item no. 7005326
|EAN 4012196216550



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adjustable vertical bend element, for all cable tray types with a side height of 60 mm.
RGV 60 adjustable connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Type | Adjustable bend element |
| Boyut | 60x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,8747 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RGBEV 610 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005326
RGBEV 615 FS
150
Strip galvanized
Steel
zinc
7005334
RGBEV 620 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005342
RGBEV 630 FS
300
Strip galvanized
Steel
zinc
7005369
RGBEV 640 FS
400
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005385
RGBEV 650 FS
500
Strip galvanized
Steel
zinc
7005407
RGBEV 660 FS
600
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005423
Width
Colour
RGBEV 610 FS
Item no.
7005326
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 615 FS
Item no.
7005334
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBEV 620 FS
Item no.
7005342
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 630 FS
Item no.
7005369
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBEV 640 FS
Item no.
7005385
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 650 FS
Item no.
7005407
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBEV 660 FS
Item no.
7005423
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi

