Adjustable bend element, vertical 85 FS
Type RGBEV 810 FS
|Item no. 7005466
|EAN 4012196216918




Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adjustable vertical bend element, for all cable tray types with a side height of 85 mm.
RGV 85 adjustable connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Type | Adjustable bend element |
| Boyut | 85x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,6044 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RGBEV 810 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005466
RGBEV 820 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005482
RGBEV 830 FS
300
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005504
RGBEV 840 FS
400
Strip galvanized
Steel
zinc
7005520
RGBEV 850 FS
500
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
7005547
RGBEV 860 FS
600
Strip galvanized
Steel
zinc
7005563
Width
Colour
RGBEV 810 FS
Item no.
7005466
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 820 FS
Item no.
7005482
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 830 FS
Item no.
7005504
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 840 FS
Item no.
7005520
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RGBEV 850 FS
Item no.
7005547
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RGBEV 860 FS
Item no.
7005563
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc



