AML3518 anchor rail, slot 16.5 mm, A2, unperforated
Type AMS3518UP2000A2
|Item no. 1110005
|EAN 4012195627111



Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Central C profile rail for cable routing, in conjunction with clamp clips with a hammerhead foot. Can also be used as suspension construction for cable support systems.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 18 mm |
| Dimension L | 2000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 16,5 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Statik değer A | 1,48 cm² |
| Statik değer Iy | 0,6 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 2,33 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,54 cm³ |
| Statik değer Wz | 1,33 cm³ |
| Profile shape | C profil |
| Delik türü | Yok |
| With perforation | hayır |
| Breakable | hayır |
| With toothing | hayır |
| Demet | 20 m |
| Version for | Tekli profil |
| Boyut | 2000x35x18 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,5837 kg CO2e / 1 Metre |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Material
Item no.
AMS3518UP2000A2
2000
35
18
2
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
1110005
AML3518UP2000A2
2000
35
18
1,5
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
1112007
Material thickness
AMS3518UP2000A2
Item no.
1110005
Length
2000
Width
35
Height
18
Material thickness
2
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
AML3518UP2000A2
Item no.
1112007
Length
2000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301




