AML3518 anchor rail, slot 16.5 mm, unperforated
Type AML3518UP2000BK
|Item no. 1118021
|EAN 4012195046936




Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Central C profile rail for cable routing, in conjunction with clamp clips with a hammerhead foot. Can also be used as suspension construction for cable support systems.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 18 mm |
| Dimension L | 2000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 16,5 mm |
| Material thickness | 1,5 mm |
| Statik değer A | 1,14 cm² |
| Statik değer Iy | 0,49 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 0,85 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,44 cm³ |
| Statik değer Wz | 1,05 cm³ |
| Profile shape | C profil |
| Delik türü | Yok |
| With perforation | hayır |
| Breakable | hayır |
| With toothing | hayır |
| Demet | 20 m |
| Version for | Tekli profil |
| Boyut | 2000x35x18 |
| Surface | Bright |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,6286 kg CO2e / 1 Metre |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Material
Item no.
AML3518UP2000BK
2000
35
18
1,5
Bright
Steel
1118021
AML3518UP2000FT
2000
35
18
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1118129
AML3518UP6000FT
6000
35
18
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1118153
AML3518UP2000FS
2000
35
18
1,5
Strip galvanized
Steel
1118226
Length
Surface
AML3518UP2000BK
Item no.
1118021
Length
2000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Bright
Material
Steel
AML3518UP2000FT
Item no.
1118129
Length
2000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
AML3518UP6000FT
Item no.
1118153
Length
6000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
AML3518UP2000FS
Item no.
1118226
Length
2000
Width
35
Height
18
Material thickness
1,5
Surface
Strip galvanized
Material
Steel





