Anchor rail AMS3518, slot 16.5 mm, A2, perforated
Type AMS3518P2000A2
|Item no. 1112709
|EAN 4012195627128



Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Central C profile rail for cable routing, in conjunction with clamp clips with a hammerhead foot. Can also be used as suspension construction for cable support systems.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 18 mm |
| Dimension L | 2000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 16,5 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Statik değer A | 1,31 cm² |
| Statik değer Iy | 0,54 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 2,31 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,52 cm³ |
| Statik değer Wz | 1,32 cm³ |
| Profile shape | C profil |
| Delik türü | Sırtı delikli |
| Drill hole spacing, centre | 50 mm |
| With perforation | evet |
| Breakable | hayır |
| With toothing | hayır |
| Demet | 20 m |
| Version for | Tekli profil |
| Boyut | 2000x35x18 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,5795 kg CO2e / 1 Metre |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Material
Item no.
AMS3518P2000A2
2000
35
18
2
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
1112709
AMS3518P1000A2
1000
35
18
2
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
1118421
Length
AMS3518P2000A2
Item no.
1112709
Length
2000
Width
35
Height
18
Material thickness
2
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
AMS3518P1000A2
Item no.
1118421
Length
1000
Width
35
Height
18
Material thickness
2
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301




