AR45 socket unit, double
Type SDE-RW D0RW2
|Item no. 6119407
|EAN 4012195889144



Item no. / Type
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Pre-terminated socket unit without labelling panel, suitable for installation in Rapid 80 device installation trunking systems.
Socket unit, consisting of:
- Service outlet, double, type 71GD13
- Protective contact socket, double, 0° connection direction, colour: see table
- Cover frame AR45, double, without labelling panel, colour: pure white
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Socket unit, consisting of:
- Service outlet, double, type 71GD13
- Protective contact socket, double, 0° connection direction, colour: see table
- Cover frame AR45, double, without labelling panel, colour: pure white
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 84 mm |
Technical data
| Kutup sayısı | 2 |
|---|---|
| Hinged cover | no |
| increased touch protection | yes |
| Rezerve işletme süresi | no |
| Warning light | no |
| Halojen İçermez | yes |
| Etiket alanı | no |
| Ünite sayısı | 2 |
| Koruma sınıfı | Other |
| Nominal current | 16 A |
| Anma gerilimi | 250 V |
| Closable | no |
| Ejection mechanism | no |
| Surge protection | no |
| Error current protection | no |
| With fine-wire fuse | no |
| With on/off switch | no |
| Rotated central insert | no |
| Depth | 60 mm |
| Cover | Complete housing |
| Printed label/coding | Without printing |
| Special power supply | Without special power supply |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Socket angle | 0° |
| Socket version | Protective contact |
| Number of switchable sockets | 0 |
| With functional lighting | no |
| With orientation lighting | no |
| For more difficult conditions (according to VDE) | no |
| Version for | Double 0° |
| Number of modules (for modular construction) | 0 |
| Insulated installation | no |
| Mounting type | Device installation duct |
| Fastening type | Lock |
| Connection type | Screwless terminal |
| Coding | no |
| Boyut | 84x140x59mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,9032 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
SDE-RW D0RW2
6119407
SDE-RW D0GN2
6119408
SDE-RW D0RT2
6119409
SDE-RW D0RW2
Item no.
6119407
SDE-RW D0GN2
Item no.
6119408
SDE-RW D0RT2
Item no.
6119409

