AZ small duct 50 A4
Type AZK 050 A4
|Item no. 6075152
|EAN 4012195866213




Item no. / Type
6075152 / AZK 050 A4
Length
3000 mm
Width
50 mm
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
AZ small duct with a side height of 50 mm.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension B | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Usable cross-section | 25 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Usable cross-section | 2500 mm² |
| Boyut | 50x50x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 2,5 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 2 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 1,2 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,85 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,5 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Test yönteminde yük şeması
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 9,0482 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6066704
915 PE cable protection ringType
KSR-915 PE
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece

Item no. 6066712
Cable protection ring 910 PEType
KSR-910 PE
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
Item no.
AZK 050 A4
3000
50
hayır
1,5
6075152
AZK 050 A4
Item no.
6075152
Length
3000
Width
50
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
1,5


