Beam clamp
Type KL 20 FT
|Item no. 6003850
|EAN 4012196003013



Item no. / Type
Height
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Beam clamp for fastening the mesh bracket, type GW 40 80 to steel girders.
When selecting the beam clamp, please take the flange thickness of the steel girder into account.
Technical data
Dimensions
| Height | 20 mm |
|---|
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Hole diameter | 8 mm |
| Boyut | 20mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4546 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Surface
Material
Item no.
KL 20 FT
20
Hot-dip galvanised
Steel
6003850
KL 30 FT
30
Hot-dip galvanised
Steel
6003869
Height
KL 20 FT
Item no.
6003850
Height
20
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
KL 30 FT
Item no.
6003869
Height
30
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel


