Beam clamp, for threaded rod
Type BCTR 4-8 M10
|Item no. 1483669
|EAN 4012196502547




Item no. / Type
1483669 / BCTR 4-8 M10
Dimension L
63 mm
Dimension B
38 mm
Flanş kalınlığı min.
4 mm
Flanş kalınlığı maks.
8 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Beam clamp for knocking in with threaded rod seat as individual fastening solution on the beam.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 63 mm |
|---|---|
| Dimension B | 38 mm |
Technical data
| Thread metric | 10 |
|---|---|
| Vida dişi | M10 |
| Hinged | hayır |
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,75 kN |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Vida dişi |
| Flanş kalınlığı min. | 4 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 8 mm |
| Boyut | 4-8mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension B
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
BCTR 4-8 M10
63
38
4
8
1483669
BCTR 4-8 M10
Item no.
1483669
Dimension L
63
Dimension B
38
Flanş kalınlığı min.
4
Flanş kalınlığı maks.
8


