Bend, angle-adjustable, 85 FS
Type RB W 820 FS
|Item no. 6037202
|EAN 4012197340865



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Angle-adjustable bend for the creation of a horizontal branch, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 85 mm. Adjustable angle 0–90°. Screwless mounting with double clamps or screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used in indoor areas. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension L | 522 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Horizontal |
| Üst parçalı | no |
| Type | Adjustable bend_complete |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 85x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | screwed/clamped |
| Recommended quantity of bolts | 16 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,9499 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6037504
Cover, angle-adjustable bend FSType
RBD W 200 FS
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RB W 810 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6037200
RB W 820 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6037202
RB W 830 FS
300
Strip galvanized
Steel
zinc
6037204
RB W 840 FS
400
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6037206
RB W 850 FS
500
Strip galvanized
Steel
zinc
6037208
RB W 860 FS
600
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6037210
Width
Colour
RB W 810 FS
Item no.
6037200
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RB W 820 FS
Item no.
6037202
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RB W 830 FS
Item no.
6037204
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RB W 840 FS
Item no.
6037206
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RB W 850 FS
Item no.
6037208
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
RB W 860 FS
Item no.
6037210
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
