Bolt for cable fastening, KRS 5x20
Type KRS 5x20
|Item no. 3498098
|EAN 4012195918912



Item no. / Type
3498098 / KRS 5x20
Length
20 mm
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Bolt with special milling ribs for PYROLINE® Con D and PYROLINE® Con S fire protection ducts, to fasten cable clips in the duct. Required plate thickness: At least 20 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 20 mm |
|---|---|
| Dimension L | 20 mm |
| Dimension d | 5 mm |
| Dimension D | 9,6 mm |
Technical data
| Thread diameter ST | 5 |
|---|---|
| Head shape | Miscellaneous |
| Screw system | Torx |
| Boyut | 5x20 |
| Surface | Electrogalvanized, transparently passivated |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
KRS 5x20
20
3498098
KRS 5x20
Item no.
3498098
Length
20



