Bolt for separating retainer fastening, KRS 6x30
Type KRS 6x30
|Item no. 3498100
|EAN 4012195850069



Item no. / Type
3498100 / KRS 6x30
Smallest selling unit: 200 piece
200piece
piece
Description
Bolt with special milling ribs for PYROLINE® Con S fire protection ducts, to fasten separating retainers in the duct.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 30 mm |
|---|---|
| Dimension d | 6 mm |
| Dimension D | 11,6 mm |
Technical data
| Thread diameter ST | 6 |
|---|---|
| Head shape | Miscellaneous |
| Screw system | Torx |
| Boyut | 6x30 |
| Surface | Electrogalvanized, transparently passivated |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
KRS 6x30
3498100
KRS 6x30
Item no.
3498100



