C mesh cable tray CGR 50 A2
Type CGR 50 50 A2
|Item no. 6016200
|EAN 4012196012671




Item no. / Type
Length
Width
Height
Maintain electrical functions
Usable cross-section
Tel çapı
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
C-shaped mesh cable tray made of spot-welded steel wire of side height 50 mm.
Magnetic shield insulation 15 dB.
Magnetic shield insulation 15 dB.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension A | 26 mm |
| Dimension B | 67 mm |
| Dimension H | 67 mm |
| Dimension l1 | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Usable cross-section | 13 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Usable cross-section | 1300 mm² |
| Integrated partition | Without |
| Profile shape | C-shaped |
| Tel çapı | 4,5 mm |
| Boyut | 50x50x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
| Load test type according to IEC 61537 | Type II |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 0,95 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 0,6 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 0,35 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Test yönteminde yük şeması
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,8716 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
KS GR A2
6062282
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Maintain electrical functions
Usable cross-section
Tel çapı
Item no.
CGR 50 50 A2
3000
50
50
hayır
13
4,5
6016200
CGR 50 100 A2
3000
100
50
hayır
33
4,5
6016235
CGR 50 200 A2
3000
200
50
hayır
74
4,5
6016251
CGR 50 300 A2
3000
300
50
hayır
116
4,5
6016253
CGR 50 400 A2
3000
400
50
hayır
157
4,5
6016255
Width
Usable cross-section
CGR 50 50 A2
Item no.
6016200
Length
3000
Width
50
Height
50
Maintain electrical functions
hayır
Usable cross-section
13
Tel çapı
4,5
CGR 50 100 A2
Item no.
6016235
Length
3000
Width
100
Height
50
Maintain electrical functions
hayır
Usable cross-section
33
Tel çapı
4,5
CGR 50 200 A2
Item no.
6016251
Length
3000
Width
200
Height
50
Maintain electrical functions
hayır
Usable cross-section
74
Tel çapı
4,5
CGR 50 300 A2
Item no.
6016253
Length
3000
Width
300
Height
50
Maintain electrical functions
hayır
Usable cross-section
116
Tel çapı
4,5
CGR 50 400 A2
Item no.
6016255
Length
3000
Width
400
Height
50
Maintain electrical functions
hayır
Usable cross-section
157
Tel çapı
4,5







