Cable bracket for Rd 8 mm, fastening with screw and anchor
Type 177 20 VA B-HD
|Item no. 5207901
|EAN 4012195915836




Item no. / Type
5207901 / 177 20 VA B-HD
Montaj yüksekliği
20 mm
Cable dimensions
8 mm round
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
• With female thread M8 or through hole Ø 5 mm
• From stainless steel (V2A)
• With pre-mounted wood screws (5 x 60) and plastic dowels (8 x 40)
• From stainless steel (V2A)
• With pre-mounted wood screws (5 x 60) and plastic dowels (8 x 40)
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Cable dimensions | 8 mm round |
| Holder fastening type | With anchor |
| High voltage-resistant, insulated version | no |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Dimensions
| Dimension G | M6 mm |
|---|
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1366 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Cable dimensions
Item no.
177 20 VA B-HD
20
8 mm round
5207901
177 20 VA B-HD
Item no.
5207901
Montaj yüksekliği
20
Cable dimensions
8 mm round


