Cable ladder with trapezoidal rungs, light duty ALU
Type SL 42 100 ALU
|Item no. 7099724
|EAN 4012196509881




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Shipbuilding cable ladder with perforated side rail of side height 25 mm with welded, perforated trapezoidal rungs which open in a downwards direction.
The shipbuilding cable ladder is also available in unpainted steel on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 25 mm |
| Dimension B | 106 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 250 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Fastening of rung | Welded |
| Yan parça kalınlığı | 3 mm |
| Boyut | 25x106x2000 |
| Surface | Pickled |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
Loads
| Destek aralığı 1,0m | 0,75 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,5m | 0,2 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 0,1 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,2475 kg CO₂e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
SL 42 100 ALU
2000
100
hayır
3
7099724
SL 42 200 ALU
2000
200
hayır
3
7099728
SL 42 250 ALU
2000
250
hayır
3
7099730
SL 42 300 ALU
2000
300
hayır
3
7099732
Width
SL 42 100 ALU
Item no.
7099724
Length
2000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SL 42 200 ALU
Item no.
7099728
Length
2000
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SL 42 250 ALU
Item no.
7099730
Length
2000
Width
250
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3
SL 42 300 ALU
Item no.
7099732
Length
2000
Width
300
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
3



