Cable ladder with Z rung, standard A4
Type SLZ 100 A4
|Item no. 7098222
|EAN 4012195708414




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Shipbuilding cable ladder with perforated side rail of side height 40 mm with welded, perforated Z rungs. Load tested according to IEC in conjunction with connector, type SLV.
The shipbuilding cable ladder is also available in unpainted steel on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension B | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Çerçeve mesafesi | 300 mm |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Fastening of rung | Welded |
| Ölçü | 40x100 |
| Yan parça kalınlığı | 5 mm |
| Boyut | 40x110x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Loads
| Destek aralığı 1,5m | 2,8 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 2,0m | 1,5 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,8 kN/m |
| Destek aralığı 3,0m | 0,5 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 18,806 kg CO₂e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLZ 100 A4
3000
100
hayır
5
7098222
SLZ 200 A4
3000
200
hayır
5
7098224
Width
SLZ 100 A4
Item no.
7098222
Length
3000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5
SLZ 200 A4
Item no.
7098224
Length
3000
Width
200
Maintain electrical functions
hayır
Yan parça kalınlığı
5



