Ceiling bracket FT
Type AHB 100 FT
|Item no. 6363903
|EAN 4012196881413




Item no. / Type
Width
Height
Genişlik maks.
Hole diameter
F in kN ceiling
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Suspension bracket for cable support systems.
Technical data
Dimensions
| Length | 30 mm |
|---|---|
| Width | 127 mm |
| Height | 180 mm |
| Dimension B | 115 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Material thickness | 6 mm |
| Genişlik min. | 100 |
| Genişlik maks. | 100 mm |
| Ayarlanabilir | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hole diameter | 11 mm |
| Suitable for metric threaded rod | 10 |
| Version for | Suspension bracket (C clamp) |
| Tray fastening | Screw-on |
| F in kN ceiling | 0,6 kN |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2084 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406157
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x16 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Genişlik maks.
Hole diameter
F in kN ceiling
Colour
Item no.
AHB 100 FT
127
180
100
11
0,6
Çinko grisi
6363903
AHB 150 FT
181
180
150
11
0,6
zinc
6363907
AHB 200 FT
231
180
200
11
0,6
Çinko grisi
6363911
AHB 300 FT
331
180
300
11
0,35
zinc
6363938
AHB 400 FT
431
180
400
11
0,2
Çinko grisi
6363946
Width
Genişlik maks.
F in kN ceiling
Colour
AHB 100 FT
Item no.
6363903
Width
127
Height
180
Genişlik maks.
100
Hole diameter
11
F in kN ceiling
0,6
Colour
Çinko grisi
AHB 150 FT
Item no.
6363907
Width
181
Height
180
Genişlik maks.
150
Hole diameter
11
F in kN ceiling
0,6
Colour
zinc
AHB 200 FT
Item no.
6363911
Width
231
Height
180
Genişlik maks.
200
Hole diameter
11
F in kN ceiling
0,6
Colour
Çinko grisi
AHB 300 FT
Item no.
6363938
Width
331
Height
180
Genişlik maks.
300
Hole diameter
11
F in kN ceiling
0,35
Colour
zinc
AHB 400 FT
Item no.
6363946
Width
431
Height
180
Genişlik maks.
400
Hole diameter
11
F in kN ceiling
0,2
Colour
Çinko grisi


