Ceiling profile clamp, with threaded bolt
Type SPC M6x9
|Item no. 1488601
|EAN 4012197380625



Item no. / Type
Vida dişi
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Ceiling profile clamp with threaded bolt for individual mounting solutions on suspended ceilings. Suitable for support profiles with a width of 25 mm, fastening by clamping
Technical data
Dimensions
| Length | 38 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 16 mm |
| Dimension H | 16 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Vida dişi | M6x9 |
| Hinged | hayır |
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,22 kN |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Vida dişi |
| Flanş kalınlığı min. | 1 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 1,5 mm |
| Boyut | M6x9mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Vida dişi
Item no.
SPC M6x9
M6x9
1488601
SPC M6x16
M6x16
1488603
SPC M6x25
M6x25
1488605
Vida dişi
SPC M6x9
Item no.
1488601
Vida dişi
M6x9
SPC M6x16
Item no.
1488603
Vida dişi
M6x16
SPC M6x25
Item no.
1488605
Vida dişi
M6x25
