Centre suspension for cable trays with rolled side rail FS
Type MAH 050 FS
|Item no. 6358500
|EAN 4012196765553



Item no. / Type
Length
Width
Dimension B
Hole diameter
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Centre suspension for cable trays
Maximum side height of the cable tray 60 mm. On filling, please ensure an even load distribution (no one-sided filling).
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 39,5 mm |
| Dimension B | 47 mm |
| Dimension B1 | 26 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Genişlik min. | 50 |
| Genişlik maks. | 50 mm |
| Ayarlanabilir | no |
| Hole diameter | 8,5 mm |
| Suitable for metric threaded rod | 8 |
| Version for | Suspended |
| Boyut | B50mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1479 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Dimension B
Hole diameter
Colour
Item no.
MAH 050 FS
40
50
47
8,5
Çinko grisi
6358500
MAH 075 FS
40
75
72
8,5
Çinko grisi
6358510
MAH 100 FS
40
100
97
8,5
Çinko grisi
6358527
MAH 150 FS
40
150
147
8,5
zinc
6358535
MAH 200 FS
40
200
197
8,5
Çinko grisi
6358543
Width
Dimension B
Colour
MAH 050 FS
Item no.
6358500
Length
40
Width
50
Dimension B
47
Hole diameter
8,5
Colour
Çinko grisi
MAH 075 FS
Item no.
6358510
Length
40
Width
75
Dimension B
72
Hole diameter
8,5
Colour
Çinko grisi
MAH 100 FS
Item no.
6358527
Length
40
Width
100
Dimension B
97
Hole diameter
8,5
Colour
Çinko grisi
MAH 150 FS
Item no.
6358535
Length
40
Width
150
Dimension B
147
Hole diameter
8,5
Colour
zinc
MAH 200 FS
Item no.
6358543
Length
40
Width
200
Dimension B
197
Hole diameter
8,5
Colour
Çinko grisi

