Centre suspension for luminaire support tray, FS
Type MAH LTR FS
|Item no. 6358810
|EAN 4012195268611



Item no. / Type
6358810 / MAH LTR FS
Length
50 mm
Width
70 mm
Hole diameter
10,5 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Central hanger for luminaire support tray, type LTR, for threaded rod and chain suspension.
The central hanger can be used with all cable trays of width 75 mm and side height 60 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 50 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Height | 85 mm |
| Dimension b | 70 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Material thickness | 2 mm |
| Genişlik min. | 75 |
| Genişlik maks. | 75 mm |
| Hole diameter | 10,5 mm |
| Suitable for metric threaded rod | 10 |
| Version for | Suspended |
| kN de F | 0,8 kN |
| Boyut | 50x70x85 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4154 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Hole diameter
Colour
Item no.
MAH LTR FS
50
70
10,5
Çinko grisi
6358810
MAH LTR FS
Item no.
6358810
Length
50
Width
70
Hole diameter
10,5
Colour
Çinko grisi


