Centre suspension mesh cable tray A4
Type GMS 170 A4
|Item no. 6015418
|EAN 4012196952090



Item no. / Type
Length
Width
Dimension B
Hole diameter
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Centre suspension including hold-down clamp for mesh cable tray suspensions.
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 18 mm |
| Dimension B | 170 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Genişlik min. | 170 |
| Genişlik maks. | 170 mm |
| Ayarlanabilir | no |
| Hole diameter | 11 mm |
| Suitable for metric threaded rod | 10 |
| Version for | Suspended |
| Boyut | B170mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4404 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2347 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Dimension B
Hole diameter
Colour
Item no.
GMS 170 A4
35
170
170
11
stainless steel
6015418
GMS 270 A4
35
270
270
11
stainless steel
6015419
GMS 370 A4
35
370
370
11
stainless steel
6015420
GMS 470 A4
35
470
470
11
stainless steel
6015421
GMS 570 A4
35
570
570
11
stainless steel
6015422
Width
Dimension B
GMS 170 A4
Item no.
6015418
Length
35
Width
170
Dimension B
170
Hole diameter
11
Colour
stainless steel
GMS 270 A4
Item no.
6015419
Length
35
Width
270
Dimension B
270
Hole diameter
11
Colour
stainless steel
GMS 370 A4
Item no.
6015420
Length
35
Width
370
Dimension B
370
Hole diameter
11
Colour
stainless steel
GMS 470 A4
Item no.
6015421
Length
35
Width
470
Dimension B
470
Hole diameter
11
Colour
stainless steel
GMS 570 A4
Item no.
6015422
Length
35
Width
570
Dimension B
570
Hole diameter
11
Colour
stainless steel


