Centre suspension mesh cable tray FT
Type GMA M6 FT
|Item no. 6015224
|EAN 4012195649786



Item no. / Type
Length
Width
Hole diameter
Colour
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Two-part centre suspension of mesh cable trays.
When filling with cables, please ensure an even distribution. The maximum recommended mesh cable tray width is 200 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 65 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 6,5 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Ayarlanabilir | no |
| Hole diameter | 7 mm |
| Version for | Suspended |
| Boyut | 60x40 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,197 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Hole diameter
Colour
Item no.
GMA M6 FT
65
40
7
Çinko grisi
6015224
GMA M8 FT
65
40
9
Çinko grisi
6015243
GMA M10 FT
65
40
11
Çinko grisi
6015255
Hole diameter
GMA M6 FT
Item no.
6015224
Length
65
Width
40
Hole diameter
7
Colour
Çinko grisi
GMA M8 FT
Item no.
6015243
Length
65
Width
40
Hole diameter
9
Colour
Çinko grisi
GMA M10 FT
Item no.
6015255
Length
65
Width
40
Hole diameter
11
Colour
Çinko grisi


