CM3015 profile rail, slot 16 mm, FT, perforated
Type CM3015P0200FT
|Item no. 1109782
|EAN 4012195036975




Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Profile rail, perforated, slot width 16 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 15 mm |
| Dimension L | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Slot width | 16 mm |
| Material thickness | 1,5 mm |
| Static value A | 0,8 cm² |
| Static value ly | 0,24 cm⁴ |
| Static value lz | 1,22 cm⁴ |
| Static value Wy | 0,29 cm³ |
| Static value Wz | 0,81 cm³ |
| Profile shape | C profile |
| Type of perforation | Perforated back |
| Drill hole spacing, centre | 25 mm |
| With perforation | yes |
| Breakable | no |
| With toothing | no |
| Version for | Single profile |
| Dimension | 200x30x15 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
0,3168 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,3168 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Material
Item no.
CM3015P0200FT
200
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109782
CM3015P0300FT
300
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109790
CM3015P0400FT
400
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109804
CM3015P0500FT
500
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109812
CM3015P0600FT
600
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109820
CM3015P0700FT
700
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109839
CM3015P0800FT
800
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109847
CM3015P1000FT
1000
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109863
CM3015P2000FT
2000
30
15
1,5
Hot-dip galvanised
Steel
1109871
Length
CM3015P0200FT
Item no.
1109782
Length
200
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P0300FT
Item no.
1109790
Length
300
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P0400FT
Item no.
1109804
Length
400
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P0500FT
Item no.
1109812
Length
500
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P0600FT
Item no.
1109820
Length
600
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P0700FT
Item no.
1109839
Length
700
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P0800FT
Item no.
1109847
Length
800
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P1000FT
Item no.
1109863
Length
1000
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
CM3015P2000FT
Item no.
1109871
Length
2000
Width
30
Height
15
Material thickness
1,5
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel



