Connection thread sealing ring, metric
Type 107 F M12 PE
|Item no. 2030004
|EAN 4012195374299



Item no. / Type
Dimension D1
Dimension D2
Dimension t
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Bağlantı dişi contası, DIN EN 60423 veya ISO 68'e uygun metrik dişli bağlantıya sahip bütün plastik kablo rakorları için uygundur. Contaların iç çapları, contaların, rakorlara yerinden çıkmayacak şekilde önceden takılabilmesi sağlanacak şekilde tasarlanmıştır.
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 16,3 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 12 mm |
| Dimension t | 1 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Inner diameter | 12 mm |
| External diameter | 16,3 mm |
| Suitable for metric thread dimension | 12 |
| Version for | Flat sealing ring |
| Kalınlık | 1 mm |
| Boyut | M12 |
| Material | Polyethylene |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0014 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension D1
Dimension D2
Dimension t
Item no.
107 F M12 PE
16,3
12
1
2030004
107 F M16 PE
20,9
16
1,1
2030008
107 F M20 PE
25,1
20
1,1
2030012
107 F M25 PE
31,3
25
1,4
2030016
107 F M32 PE
37,6
32
1,7
2030020
107 F M40 PE
49,1
40
1,7
2030024
107 F M50 PE
60,1
50
2
2030028
107 F M63 PE
73,8
63
2
2030032
Dimension D1
Dimension D2
Dimension t
107 F M12 PE
Item no.
2030004
Dimension D1
16,3
Dimension D2
12
Dimension t
1
107 F M16 PE
Item no.
2030008
Dimension D1
20,9
Dimension D2
16
Dimension t
1,1
107 F M20 PE
Item no.
2030012
Dimension D1
25,1
Dimension D2
20
Dimension t
1,1
107 F M25 PE
Item no.
2030016
Dimension D1
31,3
Dimension D2
25
Dimension t
1,4
107 F M32 PE
Item no.
2030020
Dimension D1
37,6
Dimension D2
32
Dimension t
1,7
107 F M40 PE
Item no.
2030024
Dimension D1
49,1
Dimension D2
40
Dimension t
1,7
107 F M50 PE
Item no.
2030028
Dimension D1
60,1
Dimension D2
50
Dimension t
2
107 F M63 PE
Item no.
2030032
Dimension D1
73,8
Dimension D2
63
Dimension t
2
