Construction and suspension profile FESP L BK
Type FESP L 50 4 BK
|Item no. 7104960
|EAN 4012196239832



Item no. / Type
7104960 / FESP L 50 4 BK
Length
3000 mm
Plate thickness
4 mm
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Flat iron profile with double, offset longitudinal hole row for creation of suspension and support constructions.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 4 mm |
Technical data
| Plate thickness | 4 mm |
|---|---|
| Profile shape | Flat profile |
| Boyut | 50x3000x4 |
| Surface | Bright |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,0431 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Plate thickness
Item no.
FESP L 50 4 BK
3000
4
7104960
FESP L 50 4 BK
Item no.
7104960
Length
3000
Plate thickness
4


