Construction and suspension profile, SL62 FT
Type SLH 62 3000 FT
|Item no. 7103643
|EAN 4012196468911



Item no. / Type
7103643 / SLH 62 3000 FT
Length
3000 mm
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Perforated side rail of ship cable ladder, SL 62, for the creation of suspension and support constructions. Suitable for M8 fastening elements.
The profile is available in bright steel on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 5 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Ölçü | 40x5 |
| Boyut | 40x5x3000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,2748 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
SLH 62 3000 FT
3000
7103643
SLH 62 3000 FT
Item no.
7103643
Length
3000


