Corner connector
Type MKR EV FT
|Item no. 7060041
|EAN 4012196223756



Item no. / Type
7060041 / MKR EV FT
Height
15 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Corner connector for all cable trays according to the marine standard with side height of 15 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 130 mm |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Height | 15 mm |
Technical data
| Dimension | 130 x 130 |
|---|---|
| Suitable for cable tray system height | 15 mm |
| Version for | Corner connector |
| Dimension | 130x130 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
0,4542 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4542 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Item no.
MKR EV FT
15
7060041
MKR EV FT
Item no.
7060041
Height
15


